Българският хранителен бизнес е понесъл 12 млн. лв. загуби от руското ембарго

Дата: 24.03.2015 Коментари: 0
Снимки (1)
Българският хранителен бизнес е понесъл 12 млн. лв. загуби от руското ембарго

Нанесените щети от руското ембарго върху българската хранителна индустрия, се оценяват на около 12 млн. лв, коментира министърът на земеделието и храните Десислава Танева, цитирана от „Фокус”. Като пример Танева посочва млякото, чиято цена пада вече 12 поредни месеца.

Министърът заяви, че колкото и лоша да е ситуацията у нас, пазарът ни е по-добре от други страни-членки, които имат още по-драстичен спад на цените. „Този излишък, при това при ниски цени трябва да се реализира някъде. Когато пазарът не е готов, това трябва да остане на същия и така срива цените. Трябва да наблегнем на качеството, на съдържанието на млечните продукти, на стандартите, на етикетирането, кое може да се нарече сирене или кашкавал“, уточни Танева и добави, че в тази трудна ситуация българският производител трябва да бъде защитен.