Дистрибутори отказват да снабдяват с хляб Приморско и Китен

Дата: 11.02.2013 Коментари: 0
Снимки (1)
Дистрибутори отказват да снабдяват с хляб Приморско и Китен

Дистрибутори на хляб бойкотират снабдяването на Приморско и Китен с хляб и хлебни изделия. Основната причина е изискваната такса за разрешение за зареждане със стоки на търговските обекти, които общината е въвела. Таксата в момента е 25 лв. на месец и 200 лв. без ДДС на година за едно превозно средство.

Според чл.69 от Наредбата за определяне и администриране на местните такси и цени на услугите на територията на общината, всяко моторно превозно средство трябва да притежава разрешително за зареждане на търговски обекти. Всеки регистриран автомобил получава стикер, който лесно да го отличава сред другите коли. Това е основно в полза на крайните потребители, тъй като всяка стока става лесно проследима кога, как и от кого е била доставена. Въвеждането на стикери пресича и нелегалното снабдяване на курортните селища, където особено през топлите месеци на годината има голям брой туристи.

От местната администрация са категорични, че населението на Приморско и Китен няма да остане без хляб и стоки от първа необходимост. Има доставчици, които не се притесняват да спазват закона и са платили такса за разрешение за цялата година. Те имат готовност да поемат недостига, предизвикан от бойкотиращите фирми.