Новини
Сдружение „Аз обичам водата“, Факултета по обществено здраве при Медицински университет – София и „Девин“ стартираха информационна кампания Н2Обичам. Целта на инициативата е да представи ползите от добрата хидратация за човешкото здраве. Тя започва в навечерието на Световния ден на водата, който е на 22 март.
„Поддържането на водния баланс в организма на човека е важно за доброто здраве, а обезводняването в резултат на недостатъчен прием на вода и течности води до намаляване на умствената и физическа работоспособност, нарушаване на вниманието и концентрацията, умора и главоболие, нарушена регулация на телесната температура и др”, коментира при стартирането на кампанията проф. д-р Веселка Дулева, ко ято е национален консултант на МЗ по „Хранене и диететика“ и началник отдел „Храни и хранене“ към Националния център по обществено здраве и анализи. По думите й е добре всеки ден да се приемат между 6 и 8 чаши вода.
„Целта ни е в дългосрочен план да информираме все по-голяма част от обществото за важността на водата и ползите от хидратацията“, коментира председателят на „Аз обичам водата“ Антоанета Салфидж.
„Девин“ припознава Н2Обичам, като част от ангажираността й за промотиране на здравословния и активен начин на живот.
Кампанията Н2Обичам ще се развива чрез серия от активности, като първите от тях ще бъдат по случай Световния ден на водата, когато всички желаещи ще могат да измерят водното си съдържание със специален уред и да научат повече за хидратацията.




Коментари (0)
Най-старите отгоре Коментирай